Sarımsak ve Zeytinyağı İle Saç Bakımı

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Tarifi ve Kullanım Şekli


Sarımsağın saçlarımıza olan faydaları ortadadır. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral barındırması sayesinde vücudumuz için oldukça yararlıdır. Sarımsaklar maske yapmak, vücuttaki mantarlar için kullanmak kadar yiyecek olarak tüketmekte çok çok yararlıdır.

[​IMG]


Bu sayede bağışıklık sistemimizi güçlendirecek ve hastalıklara karşı koruyacaktır. Cilt içinde anti bakteriyel, antioksidan özellikleri sayesinde tırnaklara, cilde, saçlara oldukça yararlıdır.

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Kullananlar için Öneriler


Sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı sadece sarımsaktan veya sadece zeytinyağından alacağınız faydayı 2 katına çıkarmakta oldukça etkilidir. Zeytinyağını tek başına kullanmak bile kepeklere karşı oldukça iyi bir yöntem olmakta beraber saç diplerine mükemmel bir bakım yapmakta, yumuşatmakta, parlatmaktadır. Bununla bir de sarımsak birleşince etkileri çok çok fazla olacaktır.

[​IMG]

Sarımsağı doğrudan kullanmanın bir yöntemi olarak sarımsak ve zeytinyağı bakımında zeytinyağının eklenmesinin bir diğer sebebi de sarımsağın kafa derisinde bir süre durmasından sonra kurumaya başlamasıdır. Bu aşamada sarımsağı tekrar aktive etmek için zeytinyağı kullanılmaktadır.

Saç Çıkartmak için Sarımsak ve Zeytinyağı Kürü Nasıl Hazırlanır?


Sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımını yaparken neler yapmalıyız ve nelere dikkat etmeliyiz derseniz;
  • Öncelikle birkaç diş sarımsak soyulur ve havana alınır. Tamamen ezilene kadar dövülür ve iyice suyu çıkartılır.
  • Daha sonra tanelerinden ayırmadan saç derisine masaj yaparak yedirilir.
  • Masaj maskelerin olmazsa olması olduğu için bu aşamada da tırnaklar değirilmeden hem kan dolaşımı hızını artıran sarımsağa destek olup dolaşıp hızını daha da artırmak için hem de kafa derisine iyice nüfuz etmesini sağlamak için masaj yapılır.
  • Yarım saat beklendikten sonra sarımsak sularının kurumaya başladığını zaten göreceksiniz fakat sarımsağın kafada 1 saat kalması gerektiği için bu aşamada zeytinyağıyla sarımsağı aktive ediyoruz.
  • Sarımsağı sürdüğümüz için zeytinyağı yumuşak hareketler ile kafa derisine yedirilir.
  • Bir süre masaj yapılır ve yine yarım saat beklenir. Toplamla 1 saat olduktan sonra bol şampuan kullanmadan saçlar ılık suyla temizlenir.

Yazıya Puan Ver:
/5,
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.