PH Değeri Yüksek Alkali Su içmenin Önemi

Artıma suların ve kaynak sularının Ph değerini kaybetmeleri ile Alkali Su yaşam kaynağımız oldu.


Çağın mucize beslenme yöntemi olarak da adlandırılan alkali beslenme kavramıyla hayatımıza hızlı giriş yapan yeni olarak tanımlayabileceğimiz bir başka kavram da alkali su. Suyun vücudumuz açısından önemini, özellikle fazla kiloya sahip olanların metabolizmalarını hızlandırmak için vazgeçilmez unsuru olduğunu tekrar hatırlatarak bu yeni kavramı ayrıntılandıralım.

Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Vücudumuzun kendine ait bir dengesi vardır ve bu denge sayesinde direncini korur. Kanımızın ph oranı 7.4’dür. Vücudumuzu meydana getiren hücreler alkali orana yakın bir dengeye sahiptir. Vücudumuza enerji sağlamak adına yediğimiz besinlerden ve diğer çevresel faktörlerin etkisiyle, enerji oluşturmak için yapılan yakma işlemi sonucunda bu değer biriken asit toksinleri nedeniyle daha asidik bir hal alır. Bu asitlerin atılmasını hızlandırmak için en çok ihtiyacımız olan şey de alkali sudur. Alkali suyu hazırlamak son derece basittir.

İhtiyaç duyduğumuz iki madde var. Birincisi iyi bir kaliteye, yumuşak içime ve uygun ph oranına sahip içme suyu ikincisi ise karbonattır. Ölçüler 2 lt suya bir yemek kaşığı karbonat eklenmesi ve iyice karıştırılıp dinlendirilerek içime hazır alkali su hazırlanabilir. Ölçüleri katlarını çoğaltarak arttırabilirsiniz ancak günlük olarak kullanacağımız kadar hazırlamak çok daha faydalı olacaktır.


Alkali Su Kullanmanın Etkileri Nelerdir?

Kaliteli su arayışına girdiğimizde dikkat etmemiz gereken kriterler vardır. Suyun ph derecesi kadar suyun yüzey gerilimine de bakmak gerekir. Yüzey gerilimi açısından az olan sular alkali su tanımına girebilir. Alkali sular vücut tarafından daha hızlı ve iyi emilebilme oranına sahip olduğundan bütün vücut hücrelerine daha hızlı ulaşarak fayda sağlayacaktır.

Alkali su içmeye başlayan kişilerde sıvı tüketme isteğini arttırarak bu kişilerin daha çok sıvı tükettiği gözlenmiştir. Gün içinde su içmeyi unutan kişiler için özellikle tavsiye edilmektedir. Emilimin daha hızlı ve fazla olması cildinizde de gözle örülür farklılıklar yaratmaktadır.

Alkali Su kullanımında cilt daha parlak, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir yapıya kavuşur. Özellikle kuru cilt yapısına sahip kişilerin biran önce bu mucizevi değişimi deneyimleyebilmeleri için alkali su tüketmeyi tercih etmeleri son derece faydalıdır. Hücreleri yenileyici etkisiyle yaşlanmayı geciktirici bir etkiye de sahiptir.

Yazıya Puan Ver:
/5,
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.