Yaşam & Pratik Bilgiler

Yazı İstatistikleri

En Çok Yorum Yapanlar


 1. Zayıflamanın En Güzel Yolu Harika...

  Sadece sıvı tüketerek Hem lezzeti bol hem de kolay hazırlanan zayıflama içecekleri

  Kilo Vermeye Yardımcı Ev Yapımı İçecekler


  Kilo verme sürecinde yaşanılan en büyük sorunlardan birisi belki de ara öğün yapmaktır. Özellikle iş yerlerinde ara öğün için yanında meyve yada kuruyemiş gibi ara öğün götürmek zor olabilir. Yada ayakta aktif çalışanlar için oturup ara öğün yapmak zor olabilir.

  [​IMG]

  Bu gibi...
   Yazı Puanı: 
  5/5, 1 Oy
 2. İshal Çocuklar Nasıl Beslenmeli

  Bebeklerde ve Çocuklarda Sık Görülen İshal Vakasının Sebepleri ve Tedavisi.

  Çocukların daha çok sıcak havanın etkisiyle açık alanlarda, parklarda , bahçelerde zamanlarını geçirmesi dolayısıyla enfeksiyonun çok olduğu yerlerde enfeksiyon ile teması ve arkasından da bağlı rahatsızlıklar geçirmesi normaldir. Çocuklar çevrenin temizliğine, ellerinin temizliğine pek dikkat edemeyebilirler, bu nedenlerde kendini kusma, ateş ve ishal şeklinde gösteren ve bazen de ağır seyreden rahatsızlıklara yakalanırlar.

  İshalin Başlıca Belirtileri ve...
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 3. Kirpiklere İyi Gelen Bağdem Yağı...

  Badem yağının kıl ve tüyleri çoğaltmaya ve gürleştirmeye olan etkisini inceledik.

  Badem Yağının Kirpiklere Faydaları


  Yüzümüze anlam katar gözlerimiz ve kirpiklerimiz. Kirpikler gözleri ve bakışları ön çıkarır. O nedenle her kadın kirpiklerinin uzun, bakımlı ve gür olmasını ister. Sağlıklı kirpiklere sahip olmak sanıldığı kadar da zor değildir aslında. Kader değildir kısa ve seyrek kirpikler. Bunun için güvendiğiniz bir yerden, doğal, içinde katkı maddesi olmayan bir badem yağı almanız gerekiyor öncelikle....
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 4. Düğün Öncesi Zayıflamak için...

  Özel günler için hazırladığımız hızlı kilo vermek için şok diyetleri ve beslenme önerilerini okuyun.

  Düğün Öncesi Zayıflamak için Beslenme Önerileri


  Düğüne çok az bir zaman kala hazırlık telaşından kendinize bakamadıysanız ve ala 3- 5 kilo fazlanız varsa onları düğüne kadar 10 içinde kolayca atabilirsiniz. Düğün gecenizde gerçek bir peri kızına dönüşmek için fazla kiloları atmak şart.
  Bunun için şimdi sizlere vereceğim diyet programına harfiyen ve aksatmadan uyarak oldukça formda ve fit, sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.
  ...
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy

 5. Sarımsağın saçlarımıza olan faydaları ortadadır. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral barındırması sayesinde vücudumuz için oldukça yararlıdır. Sarımsaklar maske yapmak, vücuttaki mantarlar için kullanmak kadar yiyecek olarak tüketmekte çok çok yararlıdır.

  [​IMG]


  Bu sayede bağışıklık sistemimizi güçlendirecek ve hastalıklara karşı koruyacaktır. Cilt içinde anti bakteriyel,...
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 6. Hamilelikte Beslenme Önerileri, 9...

  Hamilelikte beslenme listesi nasıl hazırlanmalı ve hafta hafta program nasıl yapılır?

  Gebelikte Beslenme; Genel Tavsiyeler

  Sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirip sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek istiyorsanız en geç gebelik teşhisi konulduğu andan itibaren beslenme alışkanlıklarınızı yeniden ele almalısınız. Bu değerlendirmeyi gebeliği planladığınız zaman yaparsanız daha da iyi olacaktır. Zira beslenme koşulları doğacak bebeğinizin sağlığı açısından büyük bir önem taşır.

  Gebelikte Beslenme

  Anne adaylarının beslenme konusunda üzerine düşen bir takım...
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 7. Yeni Başlayanlar için Meditasyon...

  Rahat bir Uyku ve Düzenli gece hayatı için Meditasyon ve Yoganın yanı sıra yababilecekleriniz.

  Uyumadan Önce Yapacağınız Meditasyon Çok Önemli


  Sağlıklı bir beden ve zihin için sağlıklı uyku çok önemlidir. Yattığınız yatak ve uyuma ortamı dahil her şey bu durumu etkilemektedir. Ancak tüm bunların dışında yoğun geçen günlerin ardından sürekli koşturmanın etkisi ile kendinize ayıramadığınız zamanı uyku öncesine saklayarak zihninizi arındırabilirsiniz.

  Uyku Öncesi Rahatlamak için Eski Kitapları...

   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 8. Regl dönemi nedir? Adet Dönemi...

  Regl döneminde ihtiyacını olan bütün ipuçlarını tek bir yazıda topladık.

  Adet Düzensizliği Neden Olur?


  Bayanlar yılda 10-13 kez adet döneminden geçerler. Adet sayılarının 1-2 kez az ya da çok olması normal kabul edilir. Adet düzensizliğini anlamak için herkesin normal değerlerine göre değerlendirme yapmak daha doğru olur. Yeni adet görmeye başlamış olan bayanlarda düzensizlik olması normal olarak kabul edilir. Bir iki yıl boyunca bu devam edebilir. Sonrasında normal döngüsüne kavuşacaktır....
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 9. Doğum Sonrası Kilo Verme...

  Doğum sonrası kilo verme diyet listesi ve Kilo koruma programını bu yazımızda okuyabilirsiniz.

  Doğum sonrası kilolar kaç ayda verilir sorusunu hamilelik yaşamış olan herkes mutlaka bir kez sormuştur. Hamilelik dönemi ve doğumdan sonraki ilk 6 ay vücutta hormonların en aktif olduğu dönemdir. Yani bu dönemde metabolizmanızdan tutun da sevdiğiniz besinlere kadar her şey farklılık gösterir. Doğumdan sonraki ilk 6 ay emzirme süreci olduğundan bu dönemde öncelik kendiniz değil bebeğiniz olmalıdır....
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 10. Gluten Nedir, Zararları Nelerdir ?

  Glutene Nasıl Dikkat Edilir, Nasıl Anlaşılır?

  Gluten özellikle buğday başta olmak üzere arpa, çavdar, yulaf gibi birçok tahıl grubunun içinde olan ve protein grubunda yer alan bir maddedir.
  • Gluten ağsı özelliği ile özellikle ekmek yapımında hamuru birleştiren, kabarmasını sağlayan ve güçlü olması için gerekli bir yapı oluşturur.
  • Ayrıca raf ömrünü uzatıcı özelliği ile birçok hazır gıdada katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.
  ...
   Yazı Puanı: 
  5/5, 1 Oy
 11. İshale İyi Gelen Yiyecekler

  Zehirli ishalin belirtileri nelerdir gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Gıda zehirlenmesi de dahil olmak üzere çeşitli hastalıkların sonucunda veya ishale neden olduğu bilinen bazı gıdaların aşırı tüketimi sebebiyle de oluşabilir. İshal sürerken sindirimi zor olmayan hafif gıdaların tüketimi, sıvı tüketiminin de arttırılması gerekmektedir. İshali ne durdurur diyenler için beslenmenin önemli olduğunu belirtmeliyiz.

  Bu dönemde baharatlı gıda, alkol, yüksek lif içerek gıdalar tüketiminden kaçınılması...
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 12. Ülsere İyi Gelen Yiyecekler

  Ülser hastalığının en ince detaylarını ve ülserin mide çeperinde neden yer ettiğini inceledik.

  Eğer mide mukozu üzerindeki oluşmuş yaralar var ise bunun tıbbi adı; ülserdir. Ülser, ilk olarak gastrit şeklinde belirir ve ilerlemesi halinde; ülser olur. Ülserin ilerlemesi ise; mide kanseri olur. Mide kanseri ise; uzunca bir süreci temsil eder. Eğer sizler; gastrit hastalığınızı önleyemedi iseniz yahut da tedaviniz işe yaramadı ise mutlaka ülser konusunda hassas davranmanız gerekir. Ülser, esas olarak erkeklerde çok daha fazla görülebilir. Ve yaş sınırı ise; önceki hastalık...
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 13. Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

  Vücudumuzun farklı noktalarına bile etki eden mide ağrısının gerçek nedenlerini inceledik.

  Mide asidini absorbe eden gıdalarla mide ağrılarının hafifletilmesi de mümkündür. Tost, ekmek, az yağlı pilav, muz, haşlanmış patates, derisiz haşlanmış tavuk gibi besinler de sindirim sistemini çok fazla zorlamadan, mide asidini dengeleyerek ağrıların da yatışmasını, daha fazla şiddetlenmemesini sağlamaya yardımcıdır. Mide ağrısına ne iyi gelir evde önlem alınması gerekir. Yemeklerin yavaş şekilde, çiğnenerek yenmesi de sindirim sistemine binen yükü hafifletecektir.
  ...
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
 14. Kas Ve iskelet Hastalıkları Ve...

  Vücudumuzun tüm yükünü çeken, bütünlüğü ve hareketi sağlayan kas ve iskelet sistemimizdir.

  Hareket sistemi kas ve iskelet ve eklemlerden oluşmaktadır. Hareket sistemi, insan vücuduna şekil veren ve hareket etmeye sağlayan sistemdir. Kas, iskelet ve eklemlerde sorun oluşması hareket sisteminde birçok sorunu beraberinde getirmektedir.

  Kas Ve İskelet Sistemi Omurilik Rahatsızlıkları Belirtileri


  Bir ya da birçok nedenle bağlı olarak kas ve iskelet sisteminde bazı sorular oluşur. Oluşan sorunlar duruş...
   Yazı Puanı: 
  5/5, 1 Oy
 15. Reflüye İyi Gelen Yiyecekler

  Reflüden kaçınma yollar, bitkisel tedavileri ve reflüyü azaltan ipuçlarını paylaştık.

  Bazı gıdalar, aşırı yemek mide asidi üretimini artırmaktadır. Reflü şikayeti doğru gıdaların seçimi ile azalabilir, mide, yemek borusu arasında ki kısımda bulunan, mide asidinin yemek borusuna çıkmasını engelleyen özofagus kasının zorlanmadan işlevini yerine getirmesinde doğru gıdalarla beslenmek yer almaktadır.

  Reflüye kesin çözüm arayanlar için doğru beslenmeden geçtiğini belirtmeliyiz. Reflüsü olanlara tavsiye edilen yiyecekler genellikle sindirimi kolay, aşırı...
   Yazı Puanı: 
  0/5, 0 oy
Yüklüyor...
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : bilgi@diyetforum.com iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.