Zayıflatan Çay Önerileri

Styks tarafından Styks's blog'nda yayınlanmıştır. Bloğun Okunma Sayısı: 1114

Yeme düzenimizde çok fazla değişiklik yapmadan özellikle kilo korumak isteyen bireylerin sıklıkla tercih ettikleri çaylar metabolizma hızlandırıcı etkilerive yağ yakım özellikleri ile kilo verilmesine etki etmektedirler.Elbette ki sadece çay içerek ciddi miktarda kilo kaybı sağlanması güç. Ancak beslenmenize dikkat ederek çaylarında takviyesi ile kısa sürede daha sıkı ve daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Günümüzde en sık tercih edilen zayıflama çayları kiraz sapı çayı , maydanoz çayı ve limonlu elmalı çaydır.Özellikle limonlu elmalı çay içeriğinde bulunan tarçın ve karabiber ile vücudunuzda ki ödemi kısa sürede atmanızı ve tarçının etkisi ile kan şekerinizi düzenleyip daha uzun süre tok hissetmenizi sağlamaktadır.

[​IMG]

Elmalı Limonlu Çay

Evde kolaylıkla yapılabilen bu çay içeriğinde bulunan limon ile yağ yakarken tarçın etkisi ile uzun süreli tokluk hissetmenize yardımcıdır. Tarifi oldukça basit olan bu çayı günlük olarak hazırlamalı ve mümkünse sıcak olarak tüketmelisiniz. Çayı sıcak olarak tüketmeniz metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar ve böylelikle daha kısa sürede yediklerinizi yakabilirsiniz.

1 limon , 1 orta boy elma , 1 avuç top kara biber , 4 5 adet karanfil ve 4 5 adet çubuk tarçınla hazırlanan çayımızın tadı da güzel olduğundan normal çay gibi tüketmeniz mümkündür. Dörde bölünmüş elmayı ikiye bölünmüş limonu bir avuç tane karabiberi ve 3 4 adet çubuk tarçını ve karanfil tanelerini 1 litre suya atıp 5 dakika kaynadıktan sonra tüketebileceğiniz çay özellikle egzersiz ve sağlıklı beslenme düzeni ile birleştiğinde sağlıklı olarak kilo vermenizi sağlayacaktır. Günde 3 bardak tüketmeniz ve tüketimlerinizi yemeklerden önceye denk getirmeniz daha etkili olacaktır.

Maydanoz Çayı

İnce bağırsakta ki çalıştırıcı etkisi ile bilinen maydanoz çayı özellikle ödem atmak için birebirdir. İdrar söktürme özelliği ile mesane sıkıntılarına da çözüm sunan maydanoz çayı zayıflama sürecinde daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Maydanoz yaprakları ve saplarının küçük küçük doğrayıp yarım litre suda kaynatarak hazırlayacağınız maydanoz çayını günde 3 bardak tüketmeniz yeterli olacaktır. Fazla tüketilmesi mesanenin hızlı çalışmasına neden olacağından kasıklarda ağrı yapabilir aynı zamanda böbreklerinde iltihap olan kişilerin kullanmamaları gerektiğini de belirtmek isteriz. Zayıflatma dışında cildin sıkı görünmesini sağlayan kolajen maddesinin de arttırılmasını sağlayan maydanoz çayını sıcak yada soğuk tüketebilir dilerseniz tatlandırıcı yada esmer şekerle tatlandırabilirsiniz.

[​IMG]

Kiraz Sapı Çayı

Maydanoz çayı gibi ödem arttıran ve idrar söktürücü özelliği bulunan kiraz sapı çayı zayıflama sürecinizi kısaltan özelliğe sahiptir.İçimi matdanoz çayına oranla daha hafif ve daha lezzetli olan kiraz sapı çayını mevsimindeyseniz evinizde tüketilen kirazların sapları ,şe ya da aktarlardan kiraz sapı satın alarak her mevsim rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Vücutta ki toksinlerin atımı konusunda da etki sunan kiraz sapı çayının böbreklerde ki kum oluşumunu önlemesi de bilinen faydaları arasındadır.

Kiraz sapı çayının zayıflatmaya daha fazla etki sunması için başka bitkilerle karıştırılması önerilmektedir. Sinameki rezene ve mısır püskülü ile kiraz saplarınızı kaynatarak hazırlayacağınız kiraz çayını yemeklerinizde 1-2 saat önce sıcak yada soğuk olarak tüketebilirsiniz. Çayınızı hazırlarken tüm bitkilerden birer ölçek eklemeniz yeterlidir.

[​IMG]
Yorum Yazabilmek için Giriş Yapmalısınız.
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : bilgi@diyetforum.com iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.