Yaz Mevsiminin Kurtarıcısı Karpuz ve Karpuz Diyeti

Styks tarafından Styks's blog'nda yayınlanmıştır. Bloğun Okunma Sayısı: 1275

Sıcak havaların vazgeçilmez meyvelerinden olan karpuzu tüketirken kilo vermeyi kim istemez. Karpuz diyeti ile yazın fazla kilolarınızdan kurtulurken aynı zamanda serinleme olanağına sahip olacaksanız.Şekerli bir meyve ile nasıl kilo vereceğinizi sorduğunuzu duyar gibiyiz. Elbette ki içerdiği şeker nedeniyle belli kurallara bağlı kalarak sürdürmeniz gereken Karpuz diyetinin keyifli olacağından emin olabilirsiniz.

[​IMG]

Karpuz şekerli olsa bile içerdiği su ile vücudun su ihtiyacını karşılayan bir meyve ve 150 gramlık karpuzda bulunan kalori miktarının 50 kalori olması ile diyetinizde bilmeniz gereken en önemli detay. C vitamini içeren karpuz bu sayede vücudunuzun enerji ihtiyacını kolaylıkla karşılıyor.

Ancak karpuz diyetini yaparken tüketilen miktar elbette ki oldukça önemli .Fazla tüketilmesi halinde kilo verdirmek yerine kilo aldıracağını belirtmemiz gerekiyor. Şeker içeriği ile kan şekerini hızla yükseltebilen özellikle olan karpuz yanında protein alımı ile şekeri dengeliyor.Yani karpuz peynir ikilisine diyetinizde bolca yer verebileceksiniz. Ancak bu bilgiden gün boyu karpuz peynir yiyebileceğiniz gibi bir sonuç çıkartmamanız gerekiyor.Özellikle tek besine yönelik diyetlerde diyet sonrası hızla verilen kiloların geri alınması ve diyetiniz boyunca hem protein hem vitamin hem de karbonhidrat alımınızın dengelenmesi için gün boyu karpuz peynir ile beslenmeniz uygun değil.

Diyetiniz boyunca demir ihtiyacınızı karşılayacağınız et ve tavuk ürünlerini de eksik etmemeniz gerekiyor.

Karpuz diyetinde karpuz peynir ikilisinin yanında ekmek tüketmek ise yapacağınız ölümcül bir hata olacaktır.Şekerli olan karpuzun yanına birde karbonhidrat oranı yüksek olan bir besin maddesini eklemek kilo vermenizi değil kilo almanızı sağlar.

Karpuz diyeti için örnek liste üzerinde öğünlerinizde ki yiyecekleri farklılaştırarak istediğiniz kiloya gelinceye kadar sürdürmeniz mümkün.

Kahvaltı Menüsü

Sabah kahvaltısının günün temel öğünü olduğu düşünüldüğünde bu öğünde doyacak kadar yemeniz çok önemli

1 dilim beyaz beynir

1 yumurta

2 Cherry domates

4-5 Adet Siyah Zeytin

1 Dilim tam buğday ya da çavdar ekmeği

Öğle Menüsü

1 Dilim karpuz

1 Adet tam buğday ya da çavdar ekmeği

1 Dilim beyaz peynir

Akşam Menüsü

Izgara uslulü pişirmek şartı ile 4 adet köfte

1 Porsiyon 4-5 yemek kaşığı zeytinyağlı mevsim yemeği

1 Adet tam buğday ya da çavdar ekmeği

1 Kase Yoğurt

Günde 2 Defa Ara Öğün

Akşam üstü tüketeceğiniz ara öğününüzde

1 Dilim karpuz

1 Dilim Peynir tercih edebilisiniz.

Kahvaltı ve öğle yemeği arasında ise yoğurtlu semizotu yada sadece 1kase yoğurt yeterli olacak ve içerdiği protein ile kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Diyetlerde sık sık ama az az yemek sağlıklı kilo vermenizi sağlarken aynı zamanda açlık hissetmenizi engeller. Bu nedenle aç hissettiğinizde karpuz peynir yada salatalık gibi sebzeleri yiyerek tok kalabilirsiniz.
Yorum Yazabilmek için Giriş Yapmalısınız.
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.