Yağ Yakmaya Yönelik Diyet Listesi

Styks tarafından Styks's blog'nda yayınlanmıştır. Bloğun Okunma Sayısı: 1422

Sağlıklı bir yaşam sürerek kiloyu belli seviye tutmak mümkündür .Ancak vücutta uzun süreli yağlı besinlerle beslenme sonucunda oluşan yağlanmayı gidermek için yağları kırmaya yönelik özel diyetleri sürdürmek gerekir. Vücutta depolanan yağlar vücudun kıtlık anında enerjiye dönüştürmek üzere kullanabileceği depolardır. Bu nedenle yerleşmiş yağların giderilmesi düzenli ve uzun bir süreç gerektirir. Bununla beraber sporla desteklenmesi sürecin kısalmasını sağlayacaktır.


Yağ yakmaya yönelik olarak tasarlanan diyetler vücudun yağ almasını engellemek üzere tasarlanmış diyetlerdir. Vücut kısıtlı oranda yağ ve şeker aldığında depolanan yağların yakımına yönelir. Böylelikle yağlanma oranında azalma sağlanır.

Yağ yaklamaya yönelik bazı besin maddelerini ve içecekleri diyete dahil ederek yağ yakımı arttırmanız mümkündür .

Tarçın , limon , yeşil çay , karanfil ,yeşil elma gibi herkes tarafından bilinen besin maddeleri yağ yakımını hızlandırmaktadır. Bu nedenle yağ yakan özel diyetinizi sürdürürken her gün sabah kahvaltıdan önce özel bir karışım içerek güne başlamanız önemlidir. Bir bardan sıcak suyun içine ekleyeceğiniz yarım limon , 3 adet karanfil tanesi , 1 adet orta boy çubuk tarçını demlendikten sonra ılık bir şekilde tüketmeniz gün içinde metabolizmanızın hızlandırıp yağ yakımınızı arttıracaktır.

Kahvaltı öğünü

· 1 kase sade yoğurt

· 1 porsiyon taze meyve

· 1 dilim beyaz peynir

· 1 dilim tam çavdar ekmeği

Kahvaltı öğününü tüketirken yoğurdun içine keten tohumu atmanız önerilmektedir. Böylelikle hazmetme işlevi daha kolay sürdürülecektir.


Öğle öğünü

· 1 porsiyon (tabak) mevsim sebzelerinden hazırlanmış zeytinyağlı yemek .(Enginar , kereviz, pırasa , kabak )

· Yada

· 1 kase yoğurdun içine ekleyeceğiniz semizotu, haşlanmış kabak yada brokoli ile hazırlayabileceğiniz hafif bir salata

Öğle öğününde açlığınızı bastırırken size ağırlık vermeyecek bir besin tercih etmelisiniz. Çok aç değilseniz 1 porsiyon meyve yiyerek öğünü geçirebilirsiniz.

Akşam Öğünü

· 1 kase sebze çorbası

· 250 gr ızgara yemek (balık , tavuk )

· 1 kase sade yoğurt

· İstenildiği kadar yağsız ıspanak yada semizotuönerilen besin maddelerinden ilk 3 tanesi tek bir günde tüketmeden ayrı ayrı günlere bölerek yemelisiniz. Semizotu yada ıspanak ise istenilen günde istenildiği kadar yenilebilir.


Ara öğünler


Gün içinde kahvaltı ve öğle yemeği arasında ve öğle yemeği ile akşam yemeği arasında olmak üzere 2 defa ara öğün yeme hakkınız bulunur. Ara öğünlerde 1’er adet olmak üzere

· Yeşil elma

· Kivi

· Salatalık

Yoğurt gibi besin maddelerini tüketebilirsiniz. Hepsini tek bir ara öğünde öğütmeden her ara öğünde birer adet yemeniz gerekir. Ayrıca ara öğünlerin yanında şekersiz yeşil çay tüketmeniz yağ yakım sürecinizi hızlandıracaktır.

Akşam yemeğinden 2 saat sonra ise 1 kase yoğurt yada bir bardak kefir içerek sindiriminizi kolaylaştırmanız mümkün. Gene yatmadan önce içeceğiniz yeşil çay yada rezene çayı kilo verme sürecinize etki edecek bir bitkisel takviye olacaktır.
Yorum Yazabilmek için Giriş Yapmalısınız.
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.