Lahana Diyeti İle Hızlı Yağ Yakın

Styks tarafından Styks's blog'nda yayınlanmıştır. Bloğun Okunma Sayısı: 1335

Son dönemde sıkça adını duyduğumuz tek besin maddesi diyetlerinin geçmiş yıllarda da dönem dönem popüler hale geldiği bilinmektedir. Tek besin maddesinin tüketilmesine dayalı özel diyetler diyet uzmanları tarafından uzun süreler devam ettirilmemesi gereken diyetlerdendir. Ancak diyette tercih edilen tek besin maddesi ek besin maddeleri ile zenginleştirilirse ve besin maddesi bir sebze yada et ürünü ise tek besin maddesi diyetlerini yapmanın zararları azalmaktadır.

Lahana diyeti sebze yemeye yönelik bir diyet olduğundan vücudunuza detoks etkisi sunmaktadır. 7 gün sürdüreceğiniz bu diyet ile vücudunuzu dinlendirip temizlemeniz mümkün olmaktadır.Bunun yanı sıra 7 gün içinde 3-5 kilo arasında verebilecek olmanız lahana diyetini tercih edilen bir diyet haline getirmektedir. Lahana diyeti süresince tüketeceğiniz ana besin maddesi lahanadır ve özellikle çorba içmekten hoşlanıyorsanız diyetin içinde sıklıkla kullanılan lahana çorbası ile diyetinizi keyifle sürdüreceğinizi söylememiz mümkün.

Diyet süresince günlük 2 litrelik su tüketimine dikkat etmeniz önemli bir kriterdir. Ayrıca 7 günden uzun sürdürmemeniz önerilmektedir.Eğer istediğiniz kiloya 1 haftada ulaşamazsanız 2 haftalık bir ara verdikten sonra diyeti tekrar edebilirsiniz.Ara verdiğiniz 2 haftalık sürede ise gene eski beslenme modelinize dönmeden bir başka diyetle formunuzu koruyabilir yada daha küçük miktarlarda kilo vererek zayıflamaya devam edebilirsiniz.

Lahana diyeti 1. Gün beslenme düzeni

Lahana diyetinin ilk günü sınırsız lahana çorbası ve sınırsız meyve tüketebilirsiniz. Sabah öğününde lahana çorbasının yanından elma , öğle yemeğinde lahana çorbasının yanında bir porsiyon mevsim meyvesi salatası akşam yemeğinde ise lahana çorbası ve kavun tüketerek birinci günü tamamlamanız mümkün.Eğer gün içinde açlık hissederseniz tercih ettiğiniz bir meyveyi dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Lahana diyeti 2. Gün beslenme düzeni

Lahana diyetinin ikinci gününde lahana çorbasının yanında sınırsız sebze tüketme hakkınız bulunmaktadır.Sebzeleri tüketirken fırında pişirmeniz önerilmektedir.Eğer yemek şeklinde tüketmeyi tercih ederseniz bir tatı kaşığı zeytin yağı kullanmanız gerekmektedir.Daha fazla yağ kullanımı diyetinizi bozmanıza neden olacağından bu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Lahana diyeti 3. Gün beslenme düzeni

Lahana diyetinde 3. Gün sınırsız lahana çorbasıın yanında sınırsız olarak meyve ve sebze tüketebilme özgürlüğünüz bulunuyor.Gene sebze tüketimlerinizde yağ kullanımına dikkat etmelisiniz. Ayrıca meyvelerden muz , sebzelerden ise patates ya da mısır tükettiminiz uygun değildir.

Lahana diyeti 4. Gün beslenme düzeni

Lahana çorbasının yanında gün içinde muz süt ve yoğurt tüketebileceğiniz diyetimizin 4. Gününde lahana çorbasına karşı bıkkınlık başlamış olacağından özellikle çorba yanında yoğurt tüketerek tatlandırmanız sizin için faydalı olacaktır.

Lahana diyeti 5. Gün beslenme düzeni

Çorbanın sıkıcılığının azaltılması için diyetimizin 5. Gününde sınırsız olarak tüketeceğimiz lahana çorbasının yanında sınırsız tavuk balık yada kırmızı et tüketme özgürlüğünüz var. Ayrıca öğünlerinizi domates ekleyerek zenginleştirmenizin mümkün olduğu 5. Günümüzde verilen kilolar kendini belli etmeye başladığından motiveniz yüksek olacaktır.

Lahana diyeti 6. Gün beslenme düzeni

Lahana diyetinde çorbaya ara vereceğiniz gün olan 6. Gün sadece sebze ve protein yiyerek beslenmeniz gerekiyor. Sınırsız tavuk eti yada alık yiyebilir yanında yağsız salata ile öğünlerinizi zenginleştirebilirsiniz.Eğer lahana çorbasını çok özlerseniz günde birkaç kase içmenizde bir sıkıntı olmayacaktır.Ancak tüketmek istemeyeceğinizden eminiz.:)

Lahana diyeti 7. Gün beslenme düzeni

Lahana diyetinin son gününde gene çorba içme zorunluluğunuz bulunmuyor. Son gün et yerine sınırsız meyve ve sebze tüketmeniz mümkün.Sebzeleri çiğ olarak tüketebileceğiniz gibi yağsız yemek olarak ta tüketebilirsiniz.


Diyetinizin sonunda diyete başladığınız kilonuza göre 3-5 kilo vereceğiniz kesin ancak çok keyifli olmayan bu diyetinizi bir hafta daha sürdürmeniz pek mümkün olmayacağından eğer yeniden tekrar yapacaksanız bu diyeti sürdürmeyeceğiniz 2 hafta boyunca protein ağırlıklı beslenmeye ve karbonhidrattan uzak durmaya çalışmalısınız. Hızlı vereceğiniz kilolar eski beslenme düzenine dönmeniz halinde hızlıca geri alınacağından istediğiniz kiloya gelene kadar düzenli olarak beslenmeye devam etmelisiniz.
Yorum Yazabilmek için Giriş Yapmalısınız.
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.