3 Günde 5 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

Özlem Bulut tarafından Özlem Bulut'un Bloğu'nda yayınlanmıştır. Bloğun Okunma Sayısı: 4384

Fazla kiloları olan kişiler bir an önce kilo vererek istedikleri kıyafetlerin içine girme hayali ile yaşarlar. Bu sebeple de nerede bir şok diyet görseler uygulamaya başlarlar. Şok diyet bünyesi zayıf olan kişilerin kesinlikle uygulamaması gereken diyettir. Çünkü adı üzerinde şok etkisi ile ani bir hareketle yeme içme disiplin ve düzeninizi şok uygulayarak yani vücudunuzu dirençsiz bırakarak uygulamaya koyduğunuz zayıflama yöntemleri arasındadır. Özellikle hızlı bir şekilde kilo vermeniz gereken bir durum yoksa şok diyetinin size göre olmadığının altını kalın çizgiyle çizmemiz gerekir. Önemli bir gün veya gece gibi bir etkinliğe hazırlanmıyorsanız vücudunuzu bu denli yormaya, kan dolaşım sisteminizi ve sindirim sisteminizi bu şekilde yavaşlatacak ve bir anda hızlandıracak bu yöntemi kesinlikle diyet programınıza almayın. Eğer şok diyetini uygulamayı planlarınız arasına alıyorsanız mutlaka bu işi profesyonel yapan sağlık kuruluşlarında metabolizma hızınızı, yağ ve kan değerlerinizi ölçtürmeniz gerekir. Hazırsanız 3 günde 5 kilo verdiren diyet listemize bir göz atalım.

· Sabah kahvaltısından önce ½ limonlu iki bardak ılık su

· Sabah kahvaltısı, şekersiz çay yada kahve, bir kibrit kutusu beyaz peynir, bir dilim tam buğday ekmeği,

· Ara öğün 1 yeşil elma, 1 kase yarım yağlı yoğurt

· Öğle yemeği, 2 çorba kaşığı sebze yemeği ve bol yeşil salata

· Ara öğün, 5 adet kraker

· Akşam yemeği, yeşilliğin bol olduğu salata içerisine haşlanmış tavuk,

· Akşam yemeği, 1 kase yarım yağlı yoğurt üzerine pul biber ve yarım limon sıkılarak tüketiniz.

3 Gün boyunca bu listeyi uygulayanların %75 i sonuç almaktadır.

Şok Diyete Nasıl Başlanır?

Şok diyete başlamadan önce kendinizi hazır hissetmeniz oldukça önemlidir. Eğer kendinizi hazır hissetmezseniz yapacağınız diyet yarıda kalacaktır. Üç günlük şok diyet bile size ağır gelecektir. Kesin kararlı olun, harfiyen uygulayın.


Şok Diyetten Sonuç Almak İçin Yapılması Gerekenler

Diyet listesine harfiyen uymanız şok diyetten sonuç almanızı sağlar. Öğünler ve ara öğünler üç gün boyunca aynı olmalıdır. Liste dışına çıkmamalısınız. Ayrıca şok diyetinin en önemli özelliği kısa sürede etkisini göstermesidir. O yüzden şok diyetine yardımcı bir faliyet olan spor yapma ve terleyerek kilo vermeyi şok diyeti programınıza almanızı öneriyoruz. En hızlı kilo verme biçimi olan terleyerek kilo verme seanslarını özellikle siklet olarak belirli kilolar içerisinde kalmak zorunda kalan boksörler uygun egzersiz ve fitness programlarını uygular ve bu programın sonunda da sauna etkisiyle terleyerek uygun kilolarına düşerler.

* Spor yaparak kilo vermek zayıflama yöntemlerinin en sağlıklılarından biri olması şok diyetini regüle görevi görerek ile vücudunuzu disipline eder.

[​IMG]

Şok Diyet Vücuda Zararlı Mıdır?

Şok diyetler her zaman uygulayana yarar sağlamayabilir. Bunun sebebi kişinin metabolizmasının yavaş olması, vücut ağırlığı, uygulamada listeye uyulmaması olarak sayılabilir. Şok diyet uzun süre yani diyette belirtilen süreden daha fazla uygulanır ise vücut direncini bozabilir. Bu sebeple üç gün uygulayıp, üç gün ara vererek bu diyetle hızlı kilo verebilirsiniz.


Şok Diyet Yapmak Sağlıksız Mıdır?

Özel günleriniz için aldığınızı var saydığımız bu kilolarınızı normal günlük aldığınız periyodik kalori miktarınızın altına düşüren şok diyeti belirli bir süreç içerisinde kilo vermenizi sağlayacaktır. Ancak şok diyetini bıraktığınız gün itibariyle kısa sürede verdiğiniz bütün kiloları fazlasıyla geri alma olasılığının çok yüksek olduğunu bilerek şok diyetini uygulayıp uygulamama noktasında doğru kararı kendiniz için almalısınız.

Bilinmesi Gereken Şok Diyet Gerçekleri!

Uygulayacağınız şok diyetinin mutlaka gözle görülür etkilerini hem görecek hem de hissedeceksiniz. Gördükleriniz hoşunuza gitse de ( Az Sürede Kilo Vermek ) vücudunuzun hissettiği bir olmayacaktır. Şok diyet sayesinde yağlardan yani bir nevi ve bir miktar kalorilerinizden kurtulduğunuzu düşüneceksiniz fakat işin gerçeği ve acı kısmı şok diyetini sonlandırdıktan sonra ortaya çıkacak. Özellikle kas guruplarınızda ve karaciğerinizde bulunan glikojen deposu şok diyet sayesinden vücudunuz azalan glikoz ihtiyacını buralardan temin etmeye çalışacaktır. İhtiyacı olan enerjiyi karşılarken vücudunuzda glikojen depolarınız su yoksunluğuna sebebiyet verecek ve kaybettiğiniz su miktarı size kilo kaybı olarak geri dönecektir. Siz de hızlı kilo verdiğinizi düşünürken görünmeyen kısmında bu hiç de sağlıklı bir yöntem olmayacaktır. Yağ hücreleri olduğu gibi yerinde dururken vücudunuzda had safhada su kaybı yaşanacak ve karaciğeriniz glikoz depolarını yeniden doldurmak için ekstra çaba sarfedecek ve yorulacaktır bu da karaciğerinizde yağlanmaya sebebiyet verecektir. Normal bir zamanda 1500 2000 civarı kalori alırken 500 civarı bir kaloriye düştüğünüzde metabolizma hızınız yarı yarıyadan da fazla yavaşlamaya başlayacaktır. Yavaşlayan metabolizmanız için her defasında daha da az kalori almanız gerekecek ve bu durum sürekli şok diyetlere muhtaç olacaksınız anlamına gelecektir.

Uyguladığınız şok diyet süresince hızı yavaşlayan metabolizmanız gündelik normal beslenme disiplininize geri dönüş yaptığınızda bu durum eskiye oranla iştahınızın daha çok açık olmasına sebep olacaktır ayrıca eskisi gibi vücudunuz kalori yakamayacaktır çünkü metabolizma hızınızı bir anda değişikliye uğrattınız ve vücudunuzu direnç katsayısını azalttınız. Kas kütlenizden ve karaciğerinizden feragat edeceğiniz bu durumu hiç bir diyetisyen size önermeyecektir. Zorunlu olmadıkça çok önemli ve hassas durumlar gibi hayatınızı değiştirecek bir durum söz konusu değilse kesinlikle şok diyeti uygulamanızı önermiyoruz.

Sağlıkla kalın Sağlıklı kalın. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Ö.B
Yorum Yazabilmek için Giriş Yapmalısınız.
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.